Evaluations

Game Play Evaluation - Schedule

 

Arena Date Start End Division Session Group
NES - West 22-Oct-20 5:15 PM 6:15 PM U9 Game 1 Group A
NES - West 22-Oct-20 5:15 PM 6:15 PM U9 Game 1 Group B
NES - West 22-Oct-20 6:30 PM 7:30 PM U9 Game 1 Group C
NES - West 22-Oct-20 6:30 PM 7:30 PM U9 Game 1 Group D
NES - West 23-Oct-20 5:45 PM 6:45 PM U9 Game 1 Group E
NES - West 23-Oct-20 5:45 PM 6:45 PM U9 Game 1 Group F
Vivo - East 16-Oct-20 6:00 PM 7:00 PM U11 Game 1 Group F
Vivo - East 16-Oct-20 7:30 PM 8:30 PM U11 Game 1 Group E
Vivo - East 17-Oct-20 3:00 PM 4:00 PM U11 Game 1 Group D
Vivo - East 17-Oct-20 4:30 PM 5:30 PM U11 Game 1 Group C
Vivo - East 17-Oct-20 6:00 PM 7:00 PM U11 Game 1 Group B
Vivo - East 17-Oct-20 7:30 PM 8:30 PM U11 Game 1 Group A
Vivo - East 19-Oct-20 6:00 PM 7:00 PM U11 Game 2 Group F
Vivo - East 19-Oct-20 7:30 PM 8:30 PM U11 Game 2 Group E
Vivo - East 22-Oct-20 6:00 PM 7:00 PM U11 Game 2 Group D
Vivo - East 22-Oct-20 7:30 PM 8:30 PM U11 Game 2 Group C
Vivo - East 25-Oct-20 1:00 PM 2:00 PM U11 Game 2 Group A
Vivo - East 25-Oct-20 11:30 AM 12:30 PM U11 Game 2 Group B
NES - West 18-Oct-20 1:30 PM 2:30 PM U13 Game 1 Group C
NES - East 18-Oct-20 10:00 AM 11:00 AM U13 Game 1 Group F
NES - West 18-Oct-20 11:00 AM 12:00 PM U13 Game 1 Group E
NES - West 18-Oct-20 12:15 PM 1:15 PM U13 Game 1 Group D
NES - West 18-Oct-20 2:45 PM 3:45 PM U13 Game 1 Group B
NES - West 18-Oct-20 4:00 PM 5:00 PM U13 Game 1 Group A
Vivo - East 20-Oct-20 6:00 PM 7:00 PM U13 Game 2 Group F
Vivo - East 20-Oct-20 7:30 PM 8:30 PM U13 Game 2 Group E
Vivo - East 23-Oct-20 6:00 PM 7:00 PM U13 Game 2 Group D
Vivo - East 23-Oct-20 7:30 PM 8:30 PM U13 Game 2 Group C
Vivo - East 25-Oct-20 2:30 PM 3:30 PM U13 Game 2 Group B
Vivo - East 25-Oct-20 4:00 PM 5:00 PM U13 Game 2 Group A
NES - West 17-Oct-20 11:15 AM 12:30 PM U15 Game 1 Group C
NES - West 17-Oct-20 12:45 PM 2:00 PM U15 Game 1 Group B
NES - West 17-Oct-20 2:15 PM 3:30 PM U15 Game 1 Group A
Murray Copot 21-Oct-20 6:15 PM 7:30 PM U15 Game 2 Group C
Murray Copot 21-Oct-20 7:45 PM 9:00 PM U15 Game 2 Group B
Murray Copot 21-Oct-20 9:15 PM 10:30 PM U15 Game 2 Group A
NES - East 18-Oct-20 4:15 PM 5:30 PM U18 Game 1 Group C
NES - East 18-Oct-20 5:45 PM 7:00 PM U18 Game 1 Group B
NES - East 18-Oct-20 7:15 PM 8:30 PM U18 Game 1 Group A
NES - West 24-Oct-20 2:15 PM 3:30 PM U18 Game 2 Group C
NES - West 24-Oct-20 3:45 PM 5:00 PM U18 Game 2 Group B
NES - East 24-Oct-20 5:30 PM 6:45 PM U18 Game 2 Group A

U7 (Formerly Timbits)

Teams are formed and invitations to Teamsnap have been sent.

 

U9 (Formerly Novice)

U9 Game 1 - Group A

22 Oct 2020 - 5:15PM/6:15PM

(NES - West) – Half Ice

100 Black
108 White
109 Black
110 White
111 White
112 Black
116 Black
119 White
125 Black
130 White
132 White
140 White
159 Black
171 Black
178 White
207 White
209 Black
211 White
220 Black
227 Black
U9 Game 1 - Group B

22 Oct 2020 - 5:15PM/6:15PM

(NES - West) – Half Ice

106 White
129 Black
134 Black
135 Black
136 White
141 Black
147 White
151 White
154 White
168 White
169 Black
170 Black
179 White
198 Black
201 White
203 White
210 White
218 Black
219 Black
224 Black
U9 Game 1 - Group C

22 Oct 2020 - 6:30PM/7:30PM

(NES - West) – Half Ice

103 White
120 Black
127 Black
131 White
137 Black
138 White
146 White
150 Black
153 Black
161 Black
162 Black
174 White
176 Black
194 White
200 White
205 Black
206 Black
208 White
217 White
221 White
U9 Game 1 - Group D

22 Oct 2020 - 6:30PM/7:30PM

(NES - West) – Half Ice

101 White
113 Black
121 Black
139 White
143 Black
148 Black
156 White
157 White
163 White
164 White
165 Black
172 Black
181 Black
182 White
184 White
190 Black
199 White
204 Black
212 Black
215 Black
222 White
U9 Game 1 - Group E

23 Oct 2020 - 5:45PM/6:45PM

(NES - West) – Half Ice

102 White
107 Black
115 White
122 Black
124 Black
126 White
133 Black
142 White
149 White
155 White
166 Black
167 Black
175 Black
177 White
183 Black
185 White
187 Black
196 White
213 White
214 Black
U9 Game 1 - Group F

23 Oct 2020 - 5:45PM/6:45PM

(NES - West) – Half Ice

104 Black
105 White
117 White
118 Black
123 Black
144 Black
145 White
152 White
158 White
160 Black
173 Black
180 White
186 White
188 White
189 White
191 Black
192 White
197 Black
223 White
226 Black
228 Black

U11 (Formerly Atom)

Please Note:

  • Hybrid goalies skating as players in this game have been BOLDED IN RED

 

  • Hybrid goalies skating as goalies in the game have been BOLDED IN BLUE

 

U11 Game 2 - Group A

25 Oct 2020 - 1:00PM/2:00PM

(Vivo - East)

49 Grey
52 Grey
58 Grey
101 Black
105 White
109 White
126 Black
129 White
133 Black
137 White
140 Black
148 Black
151 Black
166 Black
183 Black
184 White
186 White
188 White
191 White
192 White
193 Black
195 Black
197 Black
204 White
205 White
222 White
U11 Game 2 - Group B

25 Oct 2020 - 11:30AM/12:30PM

(Vivo - East)

46 Grey
61 Grey
102 Black
107 White
112 Black
113 Black
125 White
130 White
132 White
154 Black
155 Black
170 White
176 White
179 White
190 Black
209 Black
212 White
217 White
220 White
224 Black
227 Black
236 Black
U11 Game 2 - Group C

22 Oct 2020 - 7:30PM/8:30PM

(Vivo - East)

50 Grey
53 Grey
55 Black
106 Black
119 Black
120 White
139 White
149 Black
152 Black
161 White
167 Black
173 Black
174 Black
182 White
185 White
187 White
189 White
196 Black
202 Black
206 White
207 White
219 Black
234 White
235 White
237 Black
240 White
U11 Game 2 - Group D

22 Oct 2020 - 6:00PM/7:00PM

(Vivo - East)

41 (124) Grey
48 (213) Grey
35 Black
103 White
104 Black
115 White
118 White
121 White
122 White
141 Black
153 White
163 Black
164 White
168 Black
172 Black
175 Black
177 White
180 Black
200 Black
210 White
241 Black
242 White
U11 Game 2 - Group E

19 Oct 2020 - 7:30PM/8:30PM

(Vivo - East)

43 Grey
59 Grey
57 White
100 White
108 White
110 White
114 Black
123 Black
127 Black
131 Black
134 White
136 White
138 Black
144 Black
150 White
157 White
181 Black
214 White
215 White
216 White
221 Black
225 Black
229 Black
231 Black
243 White
254 Black
U11 Game 2 - Group F

19 Oct 2020 - 6:00PM/7:00PM

(Vivo - East)

51 Grey
30 (111) Grey
42 Black
47 White
128 Black
135 White
146 White
159 White
160 White
162 Black
169 White
178 Black
194 White
198 White
199 Black
201 White
211 Black
223 White
226 Black
228 Black
230 Black
232 Black
233 White
239 Black

U13 (Formerly Peewee)

13 Game 2 - Group A

25 Oct 2020 - 4:00PM/5:00PM

(Vivo - East)

39 Grey
49 Grey
104 Black
123 White
128 White
129 White
133 White
139 Black
146 White
149 Black
153 Black
162 Black
173 Black
185 White
186 White
191 Black
196 Black
209 White
219 White
220 Black
222 White
225 Black
226 Black
246 White
249 Black
252 White
U13 Game 2 - Group B

25 Oct 2020 - 2:30PM/3:30PM

(Vivo - East)

35 Grey
46 Grey
103 Black
109 Black
113 White
122 Black
141 Black
147 White
154 White
163 Black
177 Black
180 White
181 White
189 White
197 White
203 White
207 Black
212 Black
230 Black
232 Black
247 White
248 White
U13 Game 2 - Group C

23 Oct 2020 - 7:30PM/8:30PM

(Vivo - East)

40 Grey
45 Grey
110 Black
136 Black
143 Black
145 White
155 White
157 White
164 White
169 Black
175 White
178 Black
179 Black
183 White
184 White
195 Black
208 Black
214 White
217 Black
234 White
237 White
239 White
241 Black
244 Black
U13 Game 2 - Group D

23 Oct 2020 - 6:00PM/7:00PM

(Vivo - East)

38 Grey
42 Grey
101 Black
102 White
107 White
111 Black
116 Black
127 Black
132 Black
138 White
142 White
156 Black
160 White
167 Black
171 White
174 White
204 Black
215 White
223 Black
227 White
228 Black
231 Black
240 White
250 White
U13 Game 2 - Group E

20 Oct 2020 - 7:30PM/8:30PM

(Vivo - East)

31 Grey
36 Grey
105 Black
108 Black
114 White
121 Black
124 White
125 White
135 Black
140 Black
158 White
159 White
168 Black
182 White
188 Black
201 Black
206 Black
213 White
216 Black
221 White
229 White
242 Black
245 White
251 White
U13 Game 2 - Group F

20 Oct 2020 - 6:00PM/7:00PM

(Vivo - East)

33 Grey
52 Grey
106 Black
112 Black
117 Black
119 White
120 White
130 White
131 Black
134 White
144 Black
150 White
152 White
165 Black
170 White
205 Black
218 White
224 Black
233 White
235 White
236 Black
238 White
243 Black
256 Black

U15 (Formerly Bantam)

U15 Game 2 - Group A

21 Oct 2020 - 9:15PM/10:30PM

(Murray Copot)

37 Grey
41 Grey
45 Grey
103 Black
105 Black
114 Black
117 White
123 White
128 Black
132 White
134 White
138 White
140 Black
144 White
147 White
149 Black
152 White
153 White
158 Black
160 Black
162 Black
165 White
166 Black
167 White
174 Black
175 Black
181 White
208 White
210 White
213 Black
215 Black
216 Black
221 Black
222 Black
223 White
227 White
U15 Game 2 - Group B

21 Oct 2020 - 7:45PM/9:00PM

(Murray Copot)

34 Grey
44 Grey
50 Grey
101 White
104 White
107 Black
108 White
111 White
113 White
115 Black
116 Black
118 Black
120 Black
122 White
124 White
125 White
127 Black
136 Black
137 White
139 White
141 Black
145 Black
146 White
148 White
151 Black
156 White
159 Black
179 Black
201 White
202 White
204 White
206 Black
207 Black
209 White
212 Black
226 Black
U15 Game 2 - Group C

21 Oct 2020 - 6:15PM/7:30PM

(Murray Copot)

36 Grey
39 Grey
100 Black
106 White
109 White
112 White
119 Black
121 Black
126 Black
131 White
133 Black
142 White
143 White
154 Black
157 White
163 Black
164 Black
168 Black
169 White
171 White
172 White
173 White
177 Black
178 Black
194 White
198 Black
200 Black
203 White
211 White
214 White
219 Black
225 Black

U18 (Formerly Midget)

U18 Game 2 - Group A

24 Oct 2020 - 5:30PM/6:45PM

(NES - East)

31 Grey
35 Grey
41 Grey
52 Grey
100 White
101 Black
115 White
126 Black
128 Black
132 Black
133 White
135 White
137 White
140 Black
142 White
145 Black
201 Black
211 Black
212 White
215 Black
216 White
226 Black
228 White
230 White
U18 Game 2 - Group B

24 Oct 2020 - 3:45PM/5:00PM

(NES - West)

38 Grey
42 Grey
104 Black
105 White
106 White
107 White
108 Black
119 White
122 White
124 Black
131 Black
141 White
143 Black
144 Black
204 Black
205 White
206 White
208 Black
209 White
217 White
223 Black
227 Black
U18 Game 2 - Group C

24 Oct 2020 - 2:15PM/3:30PM

(NES - West)

32 Grey
40 Grey
57 Grey
103 White
109 Black
110 Black
112 Black
113 White
114 White
116 White
117 White
118 Black
120 Black
121 Black
123 Black
125 White
127 Black
129 White
134 Black
136 White
138 Black
139 White
202 White
203 Black
207 White
210 White
213 White
214 Black
218 Black
219 Black
220 Black
221 White
222 White
224 White
225 Black
U18 Game 2 - Sitting
33 Grey
39 Grey

U9 (Formerly Novice) & U11 (Formerly Atom) House League

Evaluations are done - teams announced by October 15

U21 (Formerly Junior C)

Team try outs are ongoing.